szybkie pozyczki

II Międzynarodowy Turniej Smaków - 25 i 26 lipca

Już po raz drugi na Zamku w Liwie obędą się kulinarne zmagania o "Kielich Wojciecha Wielądko". Międzynarodowy Turniej Smaków rozpoczynamy już 25 lipca br! W ramach Turnieju odbędą się: konkursy kulinarne na „najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego” oraz na „Gościniec z podróży” – najciekawszy kulinarny prezent z podróży szlakiem WGL, degustacje, kiermasz produktów regionalnych, sztuki ludowej i rzemiosła, zawody kulinarne, targ śniadaniowy i piknik nad Liwcem, koncerty zespołów folkowych i folklorystycznych, m.in. „Kapela Łochowska”, Kapela Ludowa „Sterdyniacy”, Zespół Pieśni i tańca „Sokołowianie”. Wystąpią również: Orkiestra Dęta OSP w Liwie, zespół Costa Nova, zespół Maki i Chłopaki (rock) oraz Lia fail (folk irlandzki). Serdecznie zapraszamy!

Gościem specjalnym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie będzie znany kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. Nową atrakcją będzie występ Giovanniego Caldara, włoskiego kucharza i dziennikarza kulinarnego a zwłaszcza jego niedzielna prezentacja na sali rycerskiej poświęcona włoskiej turystyce kulinarnej (godz. 10.00).

Turniej Smaków, po udanym debiucie zeszłorocznym, wzbudza duże zainteresowanie wśród przedstawicieli mediów, branży turystycznej oraz uczestników. Podczas Turnieju gminy i miejscowości będą miały możliwość zaprezentowania własnej oferty turystycznej. Organizatorami Turnieju są Lokalna Organizacja Turystyczna „Wielki Gościniec Litewski” oraz Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. Przedsięwzięcie współorganizują: Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Lokalne Grupy Działania funkcjonujące na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego.

Dotychczas do konkursów zgłosiło się ponad 80 uczestników, reprezentujących różnorodne kuchnie, smaki i style gotowania i zgłaszających w szranki najrozmaitsze potrawy od swojskich pierogów przez mięsiwa, wędliny, nalewki, ciasta po egzotyczne przysmaki tatarskie.

Wydarzenie to patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polska Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

 plakat smaki 2015

 

II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SMAKÓW NA ZAMKU W LIWIE

Kulinarna podróż szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego

Warszawa – Wilno

25 - 26 lipca 2015 r.

PROGRAM

25 lipca (sobota)

11.00 - rozpoczęcie targów i kiermaszów

11:30 - konkurs na „Gościniec z podróży”, czyli najciekawszy prezent z podróży szlakiem WGL

12:30 -  konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego”

17:00 – pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka

ok. 18:00 – rozstrzygnięcie konkursów kulinarnych i wręczenie nagród laureatom

Prezentacjom towarzyszyć będą:

- kiermasz produktów regionalnych, rzemiosła i sztuki ludowej

- pokazy kulinarne,

- pokazy rycerskie,

- konkursy dla publiczności,

- spotkania przedstawicieli branży turystycznej,

- stoiska informacyjne gmin ze szlaku WGL,

- możliwość zwiedzania Zamku,

- koncerty i występy artystyczne:

KAPELA ŁOCHOWSKA, KAPELA LUDOWA ”STERDYNIACY,

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „SOKOŁOWIANIE”,

ORKIESTRA DĘTA OSP W LIWIE,

LIA FAIL, MAKI I CHŁOPAKI, COSTA NOVA

26 lipca (niedziela)  

 

10:00 - Prezentacja znanego włoskiego dziennikarza kulinarnego oraz kucharza Giovanniego Caldara pt.: "Wybrane szlaki kulinarno-historyczne na przykładzie środkowych i północnych Włoch" (Sala Rycerska)

od godz. 10:00 -  Targ śniadaniowy i piknik nad Liwcem

- gry i zabawy dla rodzin z dziećmi

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie imprezy.