Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Zabawa z historią "Bal na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego"

Sokołow Podlaski to miejscowość leżąca na dawnym trakcie Warszawa – Wilno. Dlatego właśnie tutaj Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski zorganizowała bal karnawałowy. Impreza zatytułowana „Na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego” odbyła się dzięki współpracy LOT WGL, nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Wielu dzielnych rycerzy, wędrowców i dam z okolicy przybyło na bal. Sala wypełniona kolorami i pięknymi strojami cieszyła oko. Na balu nie mogło zabraknąć przedstawicieli LOT WGL – pani Barbary Tekieli jako damy z Zamku w Liwie, która przybyła z rycerzem (członek LOT WGL – pan Zdzisław Dołęga) oraz damy w podróży Wielkim Gościńcem Litewskim. Niespodziewanym gościem był Smok Mazowiecki, w którego wcieliła się dyrektor szkoły – pani Zofia Steć.

Impreza rozpoczęła się odtańczeniem poloneza, który nadał jej uroczysty nastrój. Największe emocje budziło „Poszukiwanie Skarbów”, czyli zabawa, w której każdy po rozwiązaniu zadania mógł wybrać sobie nagrodę. Kolejną atrakcją była fotobudka, czyli miejsce, gdzie można było przenieść się w czasie i przebrać w strój z innej epoki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z dużym zaangażowaniem podeszli do tematu i szkoła na jeden wieczór zamieniła się w prawdziwy wehikuł czasu.

Podziękowania należą się nauczycielom pani Aldonie Sobieskiej oraz Małgorzacie Malinowskiej za przygotowanie balu oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Mamy nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia taka inicjatywa podjęta na Szlaku.

Relacja z balu:      kamerka