Developed in conjunction with Ext-Joom.com

5-lecie Galerii Zambrzyniec

W ubiegłym tygodniu jeden z obiektów na naszym Szlaku WGL - Galeria Zambrzyniec świętowała pięciolecie swojego istnienia.

Galeria Zambrzyniec - Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej, usytuowane jest w Gminie Łochów, w pobliżu rzeki Liwiec i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Pomysłodawcy i właściciele Galerii to  Danuta Grodzka-Wojdyna i Sławomir Wojdyna uczcili swój Jubileusz w gronie przyjaciół i znajomych.

Jubilatom gratulowali pomysłu m.in. Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski, Wicestarosta Węgrowski - Halina Ulińska, Prezes PTTK w Węgrowie - Wojciech Gerej, Prezes LOT Wielki Gościniec Litewski - Roman Postek, Barbara Tekieli członek Zarządu LOT WGL, Prezes Stowarzyszenia Ziemi Liwskiej - Mirosław Roguski. Wśród Gości była też obecna artystka ludowa, znana w Polsce i na świecie - Małgorzata Pepłowska, dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie uświetnił swoim występem Zespół Wokalno - Instrumentalny ART-SENIOR z Węgrowskiego Ośrodka Kultury.

Właścicielom Galerii  gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów i wielu nowych gości.  (kontakt i więcej informacji o Galerii w zakładce Obiekty i usługi)