Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Galeria Zambrzyniec

Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu

         Nasze Muzeum powstało z potrzeby spełnienia osobistych, duchowych pragnień, dążących do ukazania piękna tworzenia, polskiego rękodzieła, ochrony reliktowych dzieł wykonanych przez wiejskich, lokalnych artystów tradycyjnego rzemiosła.

       Zambrzyniec to malownicza wieś na Mazowszu, w Powiecie Węgrowskim, Gminie Łochów, położona w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w bliskiej odległości rzeki Liwiec, jednej z najpiękniejszych rzek Polskiego Niżu.

       Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu powstało 5 lat temu w zaadoptowanej do tego celu wiejskiej stodole, pierwotnie nazywanej Galerią. Główną ideą założenia muzeum było wyjście do ludzi ze sztuką i wejście pod strzechy, aby doceniono i promowano polskie rękodzieło, które jest niepowtarzalne i piękne. Nasze muzeum stało się miejscem prezentowania twórczości i tradycji ludowej oraz szeroko rozumianej kultury regionalnej. To miejsce spotkań twórczych, plenerów, wystaw, małych amatorskich sztuk teatralnych i warsztatów rękodzieła ludowego. Naszym marzeniem jest, by to miejsce stało się ważnym elementem kulturotwórczym w naszej „Małej Ojczyźnie” .

Muzeum odwiedziło już wiele znanych osób i ekspertów sztuki ludowej, którzy podkreślają wartość edukacyjną i ideową muzeum.

       Muzeum oferuje ponadto warsztaty i szkolenia z twórcami ludowymi, podczas których można nauczyć się np. tworzenia wycinanki z opłatka, przędzenia wełny na kołowrotkach, tkania tkaniny dwuosnowowej, szydełkowania, wyrobu kwiatów z bibuły, tworzenia fantazyjnych wyrobów z wiórek lipowych.

         W naszym muzeum, warsztaty prowadzone są przez uznanych twórców i artystów ludowych. Cieszą się uznaniem i coraz większą popularnością. Poprzez sztukę i rękodzieło artystyczne odkrywamy przed naszymi gośćmi kulturę, wartość zapomnianych zawodów, wracamy do korzeni, odkrywając dla nich radość tworzenia.

         W naszym muzeum nie tylko się zwiedza. Dodatkową atrakcją dla naszych Gości są spływy kajakowe Liwcem, gra w kręgle, czy bulle, przejażdżki rikszami, gra w golfa, tor młodego komandosa, zajęcia sportowe na zielonym boisku, grill, ognisko, super zabawa wPiknikowym, wycieczki busem z Przewodnikiem, po najbliższej okolicy. Wystarczy wziąć ze sobą dobry humor i piknikowy koszyk.

 

Muzeum jest czynne od maja do listopada:

pon - sob 10.00 - 18.00, w niedzielę 14.00-18.00, po wcześniejszym umówieniu się

Nasz adres: Zambrzyniec 26

07 - 130 Łochów

tel. kom. 608 191 645

www.galeriazambrzyniec.pl

facebook

Aby obejrzeć miejsce - przejdź do galerii