Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Gospodarstwo agroturystyczne i edukacyjne Latosowo

120 km od Warszawy , kilka kilometrów od Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i kilkanaście kilometrów od malowniczej rzeki Bug powstało Latosowo, kilkunastohektarowe gospodarstwo założone przez uciekinierów z miasta, pasjonatów dobrej , ekologicznej kuchni, wielbicieli tradycji i folkloru oraz miłośników zwierząt .
Nasze domy i ten mieszkalny i ten gościnny to przeniesione stare chaty z bala , które idealnie wpisują się w tradycyjną podlaską architekturę. Budynki gospodarcze również zbudowaliśmy w zgodzie z starymi prawidłami , jeden budynek jest kryty strzechą, drugi wiórem. Całość otoczona jest łąkami, polami , lasami oraz plantacją wierzby energetycznej. Mieszkają u nas konie, kozy, kury, kaczki, króliki, a nawet rybki akwariowe z naszej hodowli. Zapraszamy zatem do Latosowa :)

Noclegi:
Oferujemy dwa pokoje dwuosobowe z własnymi łazienkami, jeden pokój z możliwością dostawek trzy-czteroosobowy z własną łazienką oraz jeden pokój dwuosobowy bez łazienki . Pokoje znajdują się na poddaszu naszego domu gościnnego, na dole znajduje się natomiast dodatkowa łazienka, jadalnia oraz kuchnia. Urokliwy piec kaflowy z piecem chlebowym, zacierany, gliniany kominek oraz podcieniowy taras otoczony drewnianymi kolumnami stworzyły niezwykły klimat idealny do sielskiego relaksu .

Kulinaria:
Jeśli nasi goście zechcą skosztować naszej kuchni, postaramy się stanąć na wysokości zadania i zaprosimy do krainy własnoręcznie wyhodowanych produktów, eksperymentów z jadalnymi chwastami i staropolskich przepisów tradycyjnych potraw. Możemy również przygotować coś dla wegetarian, albo dla miłośników kuchni fusion czy wielbicieli owoców morza . Lubimy gotować smacznie i nie znosimy ograniczeń. Nasza zupa z pokrzywy , sałatka z młodych pędów chmielu, herbatka z kwiatostanów wierzby, podpuszczkowe sery kozie to smaki obok których nikt nie przejdzie obojętnie. W naszej szklarni i na naszych warzywnych / owocowych poletkach co roku dojrzewają pyszne plony, którymi chętnie podzielimy się z naszymi gośćmi,

Atrakcje:
Obok nas , w naszych stawikach, lasach , na łąkach i polach można podglądać mnóstwo przedstawicieli flory i fauny. Żurawie , sarny, zające, bociany, czajki, jelenie, dziki, wiewiórki, borsuki i inne zwierzęta to nasi sąsiedzi. Można bez wysiłku za płotem zebrać w sezonie grzyby, poziomki, czy jagody .Można wybrać się na wędrówkę albo na przejażdżkę rowerową. Zachęcamy także do wypadów nad Bug, chętnie podpowiemy co i gdzie, możemy również zorganizować piknik na łonie natury. Zapraszamy także do obejrzenia naszych żywych konstrukcji z wierzby . Ta roślina jest motywem przewodnim naszego gospodarstwa, mamy na naszym terenie posadzonych wiele gatunków. Wokół domu gościnnego tworzymy żywe żywopłoty, tunele, płotki.

Edukacja:
Jesteśmy członkami Zagród Edukacyjnych , oferujemy jednodniowe warsztaty edukacyjne o zróżnicowanej tematyce , kierowane do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Można np. zrobić samemu ser podpuszczkowy, czy też nauczyć się odróżniania różnych gatunków drzew na postawie kształtu korony, liści, kory i wyglądu drewna.


Zapraszamy do naszego domu gościnnego od czerwca 2016 roku

Kontakt:

"Latosowo"

Henrysin 2a, 08 - 330 Kosów Lacki 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook Latosowo